Samorząd SP45

Samorząd Uczniowski naszej szkoły działa na podstawie planu pracy, który ustalają uczniowie we współpracy z opiekunkami SU. Co roku staramy się podejmować działania, które z jednej strony wspierają samodzielność i mają wpływ na rzeczywistość szkolną uczniów, a drugiej strony budują tradycję naszej szkoły. SU uczestniczy w organizacji uroczystości wymagających uroczystej oprawy, stąd nie ma rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego bez pocztu sztandarowego; podobnie jest ze świętami państwowymi (11 Listopada i 3 Maja) .

Poczet sztandarowy towarzyszy również uroczystości Pasowania na Ucznia.

Co roku uczniowie wybierają swoich przedstawicieli po kilkudniowej kampanii wyborczej.

Kandydaci prezentują siebie i swoje programy wyborcze na plakatach lub bezpośrednio, najczęściej kilka dni przed wyborami odbywa się debata z udziałem kandydatów.

Zarząd SU jest wybierany przez wszystkich uczniów kl. IV-VIII.

Zarząd SU 2018/2019:

• Klaudia Fiszer (klasa VIIIa) – przewodnicząca
  • Julia Bańczyk (klasa VIa) – zastępca przewodniczącej
  • Klaudia Grela, Pamela Lindner  (klasa VIIa)– członkinie Zarządu SU
  • Blanka Bańczyk (klasa VIIIb) – kronikarz

Kierunki pracy

W roku szkolnym 2018/2019 wybraliśmy następujące kierunki pracy:

1. Działania pomocowe – Organizacja i propagowanie akcji charytatywnych oraz zbiórek na terenie szkoły.
  2. Działania proekologiczne – Sprzątanie Świata, Dzień Ziemi, segregacja odpadów, zbiórki baterii, udział w zadaniach związanych ze Szczytem Klimatycznym.
  3. Działania propagujące i kontynuujące tradycje szkoły – wybory Miss i Mistera Szkoły, wybory w plebiscycie Korneliusze; konkursy na list do św. Mikołaja i najpiękniejszą kartkę walentynkową, Świąteczne Drzewko Dobrych Życzeń.
  4. Organizacja rozrywki: szkolne dyskoteki, andrzejki, walentynki, Dzień Dziwaka itp.
  5. Działania podnoszące dyscyplinę i propagujące porządek, np.: apel Dobre maniery w szkole, uczniowska kontrola obuwia zmiennego.

Opiekunki SU:

• mgr Katarzyna Błaszczyk
  • mgr Ewa Gasz
  • mgr Barbara Malina (samorząd klas I-III)

Opiekunki SU o sobie

Katarzyna Błaszczyk:

Jestem nauczycielem  biologii, przyrody i matematyki. Lubię górskie wędrówki i przy okazji obserwacje przyrodnicze (mam nadzieję zdobyć kiedyś Rysy). Kocham nasz zimny Bałtyk, szum jego fal (który mnie uspokaja) i co najmniej dziesięciokilometrowe spacery plażą. Poza tym uwielbiam jeździć na rowerze (wtedy też mogę obserwować przyrodę). Jestem wielbicielem kotów, zwłaszcza mojego burego i puszystego Dudusia. Jednak najwięcej radości daje mi słuchanie grającej na gitarze mojej córki i stąd moje najnowsze marzenie: nauczyć się grać na gitarze.

Kontakt:

katarzyna.blaszczyk@sp45kat.pl            32-256 83 08‬

Ewa Gasz:

Uczę języka polskiego, prowadzę też zajęcia rewalidacyjne. Od ponad dwudziestu lat wraz z panią Barbarą Kusek opiekuję się kółkiem teatralnym. Teatr jest moją pasją, a działania aktorskie naszych wychowanków dają mi niesamowitą radość i inspirację.

W czasie lekcji często korzystam z elementów metody dramy, sporo też rysujemy, ponieważ ułatwia to uczniom opanowanie niezbędnej wiedzy np. z ortografii.

Podobnie jak p. Błaszczyk kocham Bałtyk, nad którym staram się spędzać co roku część wakacji. Świetnie też czuję się wśród zabytkowej architektury, o której lubię czytać. Uwielbiam psy, ale kotami też potrafię się zająć ☺.

Kontakt:

ewa.gasz@sp45kat.pl                              32-256 83 08‬