Legitymacje uczniowskie w smartfonie

Miło nam poinformować, że nasza szkoła, jako jedna z pierwszych w Katowicach, przystąpiła do rządowego programu mLegitymacja.

Dzięki uczestnictwie w nim, już dziś możemy zaoferować naszym uczniom dostęp do legitymacji uczniowskich w smartfonie.

Zaletą posiadania takiej legitymacji jest to, że nie musimy przy sobie posiadać papierowej wersji dokumentu. Trudniej będzie nam zgubić dokument, bowiem będzie znajdować się w naszym telefonie. Dane zawarte w mLegitymacji pochodzą z rejestrów państwowych, są szyfrowane i zabezpieczone certyfikatami wydanymi przez Ministerstwo Cyfryzacji. W aplikacji znajdują się także zabezpieczenia wizualne, takie jak hologram, znak wodny i dynamiczna flaga biało-czerwona. Nie wspomnimy o tym, że nie zajmują fizycznego miejsca – korzystając z cyfrowych odpowiedników dokumentów, zapomnimy o potrzebie noszenia portfela. mLegitymacja też jest bezpieczna, nie można jej skopiować – innowacyjna forma prezentacji danych uniemożliwia powielenie ich.

Co zrobić by mieć legitymację w telefonie?

  1. należy zeskanować swoje zdjęcie i zapisać go na pendrive (lub wysłać go na maila dyrektora szkoły dyrektor@sp45kat.pl),
  2. zainstalować na swoim telefonie program mObywatel. Jest on dostępny dla telefonów iPhone oraz wszystkich z systemem Android.
  3. odwiedzić gabinet dyrektora w celu aktywacji mLegitymacji (dyrektor generuje potrzebny kodQR z rządowego portalu).

Zachęcamy do korzystania!