Europejski Tydzień Sportu

Z okazji rozpoczynającego się Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole będziemy nie tylko uzupełniać tygodniowe karty sportu ale poznamy naszych szkolnych sportowców 🙂 Przez cały tydzień prezentować będziemy sylwetkę jednego z uczniów naszej szkoły, który poza nauką, każdego dnia ciężko trenuje wybrany przez siebie sport.

Na początek poznajcie Julię- uczennice klasy 8a. Ta niepozorna dziewczyna trenuje

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

Julia udzieliła nam odpowiedzi w krótkim wywiadzie:

1. Jak długo trenujesz?

Trenuję rok i pięć miesięcy.

2. Kto zachęcił Cię do wyboru właśnie tej dyscypliny?

Szczerze to wydaje mi sie ze glównie to byla moja własna decyzja i stało się to zupełnie przypadkiem.

3. Jakie cechy charakteru trzeba mieć aby uprawiać ten sport?

Przede wszystkim trzeba być wytrwałym i cierpliwym. Warto też dobrze radzić sobie ze stresem, bo stresu w tej dyscyplinie nie brakuje.

4. Ile razy w tygodniu masz treningi ( ile godzin )?

Aktualnie treningi mam 4 razy w tygodniu po mniej więcej 2 godziny. Ale kiedy nie ma szkoły trenujemy więcej razy w tygodniu.

5. W jakim klubie trenujesz?

Trenuje w klubie HKS Szopienice.

6. Czy odniosłeś już jakieś sukcesy w swojej dyscyplinie?

Jestem mistrzynią Śląska w swojej kategorii wagowej. Poza tym zdobyłam również 2 srebrne i jeden brązowy medal.

7. Jakie masz marzenia związane z uprawianym sportem?

Cóż moim głównym celem jest po prostu pobijanie swoich rekordów i zdobywanie nowych sukcesów.

Życzymy Julii mnóstwa sukcesów i niegasnącego zapału do sportu. Gratulujemy już osiągniętych wyników a przede wszystkim tego, że znakomicie potrafi łączyć sport z nauką.

Jeśli macie do Julii jakieś pytania dotyczące jej dyscypliny, możecie je zadać pod postem na fb- myślę, że z przyjemnością Wam odpowie.