Wakacje z UNICEF 2023

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła pozyskała ogromną dotację na organizację wakacji w 2023 we współpracy z UNICEF i Urzędem Miasta Katowice.

Całkowita kwota dotacji wyniesie 76500 zł.

W ramach projektu planujemy przeprowadzenie międzynarodowego, polsko-ukraińskiego projektu wakacyjnego. Planujemy zrealizować go w terminie 26 czerwca – 5 lipca 2023r. (10 dni + 2 dni podróży dla partnerów ukraińskich).

Projekt nastawiony będzie na wypoczynek, wstępnie planujemy:

• wyjazd 2 dniowy uczestników projektu do Warszawy
  • wycieczkę w góry (1 lub 2 dniową)
  • wizytę w aquaparku
  • park trampolin
  • WakeZone (letnie narty wodne)
  • i wiele wiele innych atrakcji (mogą one ulec zmianie)

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy Szkołę z Ukrainy z Velyka Berezovytsia (Tarnopol), znaną każdemu w SP45 (przekazywaliśmy tam zebrane u nas dary, uczniowie uczestniczyli w wizycie partnerskiej w naszej szkole w 2022r.).

W ramach projektu oferujemy:

• pokrycie kosztów podróży uczestników polskich i ukraińskich
  • pokrycie kosztów ubezpieczenia
  • zakwaterowanie (częściowo w szkole)
  • pokrycie kosztów wejść i transportu lokalnego
  • koszty wyżywienia (3 posiłki dziennie, w tym 1 ciepły), śniadania i kolacje przygotowywane samodzielnie z dostarczonych produktów; nielimitowany dostęp do napojów
  • opiekę kadry
  • program

Planujemy, że w projekcie weźmie min. 10 uczniów naszej szkoły (+opiekunowie) i min. 10 uczniów ukraińskiej szkoły (+2-3 opiekunów). Ze względu na dużą kwotę dofinansowania myślimy, że uczniów zaangażowanych w projekt będzie więcej.

Projekt skierowany jest dla starszej młodzieży z klas 6-8.

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela dyrektor Szkoły: Rafał Zawiślak.

Informacja o naborze do projektu ogłoszona będzie w maju 2023.

Projekt opracował: R.Zawiślak, serdecznie podziękowania za pomoc i wsparcie dla Wicenaczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice Pani Grażynie Burek!