Wyjazd do Londynu

Jedziemy do Londynu!

Dzień 1

Przeprawa promowa w Dover.

Dzień 1

 


ZAPROSZENIE

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły w styczniu 2019 r. odwiedzą Londyn.

Osoba kontaktowa: Anna Malecka.

Pałac Buckingham

Anglia to kraj, gdzie będą realizowane nasze warsztaty językowe. Autorski program łączący naukę i zwiedzanie w atrakcyjnej formie pozwala sprawdzić swoje umiejętności językowe w praktyce i szybko przełamać barierę mówienia w języku obcym. Doskonaleniu umiejętności komunikacji sprzyja zakwaterowanie u rodzin goszczących oraz możliwość używania języka w naturalnych, codziennych sytuacjach, podczas realizacji aktywnych zadań samodzielnie lub w grupie.

Londyńskie metro

W trakcie wyjazdu pojawiają się także elementy gier miejskich, konkursy i wywiady. Warsztaty językowe sprzyjają nie tylko nauce, ale także integracji grupy rówieśników wraz z nauczycielem.

Wyjazd na Warsztaty Językowe daje możliwość poznania wielkiej metropolii jaką jest Londyn.

Wycieczka jest uzupełnieniem programu nauczania języka angielskiego, a także geografii i historii. Rodziny, u których zamieszkamy to rodziny sprawdzone, starannie dobrane przez partnera biura Atas z Wielkiej Brytanii. Wyjazd na warsztaty językowe to doskonała okazja do wypróbowania swoich umiejętności językowych oraz mobilizacja do dalszej nauki.

Podczas wycieczki zwiedzimy i odwiedzimy Tower Bridge, Tower of London, pospacerujemy północnym brzegiem Tamizy obok The Monument i St. Paul’s Cathedral, Millenium Bridge, Tate Modern i The Shakespeare’s Globe.

Tower Bridge

W kolejnych dniach zobaczymy Opactwo Westminster, Gmach Parlamentu, Big Ben’a, Park Św. Jakuba, Pałac Buckingham, Muzeum Figur Wiskowych, zwiedzimy Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki, Muzeum Brytyjskie, Galerię Narodową.

Gmach Parlamentu z Big Benem

Zobaczymy sławne ulice i place: Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus, Plac Trafalgar.

Trafalgar Square z pomnikiem Nelsona

Piccadilly Circus nocą

Ostatni dzień to dzień pełen wrażeń: London Eye, rejs statkiem po Tamizie, przejście obok klipra herbacianego Cutty Sark, Muzeum Morskie i spacer po Parku Królewskim w Greenwich.

London Eye

Muzeum Morskie

Udział w takich warsztatach to coś więcej niż zwykła wycieczka szkolna za granicę! To będzie czas pełen przygód, niezapomnianych widoków oraz nowych znajomości. Nie możemy się już doczekać i na pewno z żalem, ale pełni nowych doświadczeń i wrażeń, będziemy wracać do Polski, do naszych rodzin. ?

Anna Malecka

fotografie: Rafał Zawiślak