Erasmus w SP45

Projekty europejskie w SP45

Niezmiernie miło nam poinformować, że staraniami pracowników naszej szkoły udało nam się zakwalifikować do europejskiego programu Erasmus+ Power. 

Nasz projekt realizowany będzie w roku szkolnym 2019/2020. Jego pierwszą częścią będzie podnoszenie umiejętności językowych przez pracownikow szkoły,  będą oni uczestniczyli w zajęciach dokształcających z j. angielskiego. W drugiej części projektu, kilkoro nauczycieli wyjedzie do wybranego (Irlandia, Finlandia) przez siebie państwa europejskiego, na 10 dniowy kurs doskonalący język obcy. Warto nadmienić, że poza uczestnictwem w zajęciach będą mieć nieco wolnego czasu dla siebie, na poznawanie zwyczajów, kultury odwiedzanego miejsca i prawie 900€ kieszonkowego na własne wydatki.

Dzięki uczestnictwie w programie, nauczyciele uzyskają niezbędne kompetencje, by może już w 2020 r. rozpocząć wymianę dzieci i młodzieży z wybranymi  krajami Unii Europejskiej w ramach projektu Erasmus. Warto zaznaczyć, że większość wyjazdów dla dzieci będzie zupełnie bezpłatna!

Za przygotowanie wniosku serdeczne podziękowania dla naszych nauczycielek j.angielskiego: pań Magdaleny Rychlik i Anny Maleckiej, która dzieliła się swoim bogatym doświadczeniem i udostępniła nam swoje know-how!