Warsztaty z dziennikarstwa obywatelskiego

22 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty poświęcone tematyce dziennikarstwa obywatelskiego, które przeprowadziła p. Hanna Kostrzewska reprezentująca Stowarzyszenie Górnośląski Klaster Kreatywny, redaktorka portalu rozswietlamykulture.pl. Warsztaty te są częścią projektu pod nazwą “mikroKATOWICE”. Celem tych zajęć było udowodnienie, że dzięki czynnemu zaangażowaniu młodych obywateli (poprzez dziennikarstwo obywatelskie, szczególnie w mediach społecznościowych) – można zmieniać miasto (a zwłaszcza swoją dzielnicę) na lepsze.


Nasi uczniowie dowiedzieli się, czym jest dziennikarstwo, co to jest dziennikarstwo obywatelskie, w jaki sposób działa budżet obywatelski, kto może głosować na zgłaszane do niego projekty, jak młodzi ludzie mogą wpływać na poprawę jakości życia w miejscu, w którym żyją i uczą się.


Część zajęć poświęcona była ćwiczeniom praktycznym – segregacji informacji, wyborowi najistotniejszych treści, opatrywaniu ich hasztagami.


Warsztaty były cenną inspiracją i praktyczną lekcją odpowiedzialności za swoje miejsce na Ziemi.


W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy VIIa i przedstawicielki klasy VIa pod opieką p. Ewy Gasz

Ewa Gasz