X Zlot Samorządów Uczniowskich

25 marca 2019 przedstawicielki naszej szkoły uczestniczyły w X Zlocie Samorządów Uczniowskich, który został zorganizowany przez SU Szkoły Podstawowej nr 33 w Katowicach.
W tym roku w wydarzeniu uczestniczyło 79 szkół z całego województwa śląskiego.
Spotkanie przebiegało pod hasłem”Dobra komunikacja i współpraca kluczem do sukcesu”.
Młodzi samorządowcy i ich opiekunowie wspólnie obejrzeli występ Szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca Szkoły Podstawowej nr 33 „Katowiczanie” oraz wysłuchali kilku wykładów. W drugiej części spotkania uczniowie wzięli udział w warsztatach przygodowo – edukacyjnych w formie pokoi zagadek, a  opiekunowie uczestniczyli w zajęciach pt.”Mediacje szkolne i rówieśnicze”.
Całość spotkania zakończyła się pysznym obiadem w szkolnej stołówce. Inspirujące zajęcia, warto było przejechać całe Katowice, żeby wziąć udział w jubileuszowym Zlocie!
Ewa Gasz