Jeżycjada!

W dniach 28 i 29 marca w Szkole Podstawowej nr 45 im. K. Makuszyńskiego w Katowicach odbyła się impreza czytelnicza w ramach Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady. Uczniowie klas V – VIII prezentowali teksty z książek Małgorzaty Musierowicz. Najbardziej podobały się fragmenty dotyczące bohaterów takich jak Bobek, Józinek i Franuś – najlepszy ptasi przyjaciel Moniki zwanej Rzodkiewką.
Wielu uczniów zaprezentowało tzw. „żywe obrazy” upodobniając się do postaci z okładek książek Małgorzaty Musierowicz. Chętni uczniowie wykonali piękne okładki do utworów autorki.
Uczniowie rozwiązywali także zagadki zaszyfrowane kodem masońskim oraz literowym. Rozwiązaniami zagadek były tytuły książek oraz bohaterowie Jeżycjady.

Zapraszamy do galerii.