Pracownia Apple Mac

Apple Mac w SP45

Miło nam poinformować, że od 1 września 2019r., na terenie naszej szkoły działa nowa pracownia komputerowa Apple Mac. Środki na jej powstanie zostały wydzielone z budżetu szkoły (budżet Miasta Katowice).

Na pracownię składają się:

 • 12 uczniowskich komputerów Apple iMac z ekranem Retina i dyskami SSD; z bezprzewodowymi klawiaturami i myszkami; 
 • komputer nauczyciela iMac;
 • dotykowy monitor interaktywny 65”;
 • router wifi;
 • drukarka laserową;
 • 13 słuchawek Panasonic; 
 • Apple TV z dostępem m.in. do Netfliksa;
 • drukarka 3D Creality;
 • zielona ściana z doświetleniem wykorzystywana w grafice komputerowej i przy efektach wideo;
 • lustrzanka cyfrowa Cannon z mikrofonem  kierunkowym;
 • zestaw okularów wirtualnej rzeczywistości;
 • Gimbal DJI Ronin do stabilizowania sprzętowego nagrań wideo z aparatu lub smartfonów.

Na ścianach zawisły plakaty z kampanii Apple „Think Different” („Pomyśl Inaczej”), przedstawiające ludzi, którzy dzięki swoim umiejętnościom, samozaparciu, wizjom „popychali” naszą cywilizację do przodu: Alberta Einsteina (fizyk), Steve’a Jobsa (wizjoner, informatyk, współzałożyciel Apple), Muhammada Alli (słynny bokser) i Marii Callas (śpiewaczka operowa).


Przy wejściu do pracowni w specjalnej gablocie zaprezentowane są również 2 historyczne -ale działające- komputery Apple iMac G4 z procesorem PPC z 2001 roku oraz Apple iMac – pierwszy model z procesorem Intel z 2006r. 


Zainstalowane na komputerach oprogramowanie umożliwia wydruk 3d, pracę nad tworzeniem muzyki, grafiki, oraz składu video.  W swojej kolekcji oprogramowania posiadamy profesjonalne programy studyjne FinalCutX oraz Logic PRO.Nie wspominamy tu o tak podstawowych możliwościach jak przeglądanie Internetu czy software do pracy biurowej – bo jest to oczywiste. 


 

Mamy nadzieję, że pracownia będzie wykorzystywana nie tylko za zajęciach informatyki!