Wystawa „Przytul Polskę”

Uczniowie klasy 6b zwiedzali wczoraj wystawę pt. „Przytul Polskę”.
Podczas wspólnych aktywności grupa poszukiwała odpowiedzi na pytania o współczesny patriotyzm, postawę obywatelską, czy tożsamość narodową. Dzieci mogły zaproponować własne zasady obowiązujące w kraju oraz napisać za co kochają Polskę.
Z przymrużeniem oka spojrzeliśmy na atrybuty współczesnego Polaka, na to co nas dzieli i łączy. Wiele radości wzbudziły językowe łamańce i Kącik Kibica. W Kuchni Polskiej zwiedzający musieli przygotować menu na niedzielny obiad (królowały gumiklyjzy, rolada i modro kapusta) a w Galerii Sztuki Polskiej – rozpoznać wybrane dzieła i ich autorów.
Przygotowane w centralnym miejscu wystawy poduchy w kształcie Polski o różnych kolorach i twarzach zapraszały do tytułowego Przytulania Polski.
Wystawa w ciekawy sposób pozwoliła na zmierzenie się z niełatwą tematyką.