W Krakowie: tajniki fizyki oraz zoo.

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Kraków.

Wycieczka edukacyjna obejmowała dwa punkty:

Muzeum Inżynierii Miejskiej, w którym uczniowie zapoznawali się z tajnikami fizyki w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Na sześciu hektarach parkowej zieleni znajdują się oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością, niezależnie od wieku. Urządzenia rozmieszczone są w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę.

Ogród Zoologiczny, który zlokalizowany jest w Lesie Wolskim – pięknym parku leśnym. W zoo uczniowie mogli obejrzeć przedstawicieli około 270 gatunków, w tym ponad 100 gatunków zwierząt ginących i zagrożonych wyginięciem.