ChromeBooki dla uczniów

Chciałem poinformować, że dotarły do szkoły zamówione przez nas komputerki typu Chrombook.

Zostały one zakupione dla potrzeb uczniów naszej szkoły do nauczania na odległość. Komputer nie posiada zainstalowanego systemu Windows działa na ChromeOS, który jest bliskim krewnym Androida.
Na komputerku uczniowie logują się bezpośrednio do GMaila uzyskując dostęp do znanych już sobie narzędzi: Classrooma, Dysku Google’a, Meeta, pakietu biurowego [dokumentów, prezentacji, arkusza], ale też np.: Youtube’a – wszystko od razu gotowe jest do pracy. Istnieje możliwość instalowania dodatkowych programów.

Informujemy, że jest możliwość wypożyczenia komputerka, po uzyskaniu zgody wychowawcy klasy. Szczegóły można uzyskać telefonicznie pod numerem 32-256-83-08.