Żonkile 2021

Jak co roku, w kwietniu, włączamy się w akcję upamiętniającą bohaterów powstania w getcie warszawskim. W tym roku 19.04 po#ŁączyNasPamięć z okazji  78 rocznicy wybuchu pierwszego w Europie powstania miejskiego, jakim było powstanie w getcie warszawskim.

Dlatego…

Przyłącz się do akcji Żonkile: przypnij żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć, oglądaj przygotowane wydarzenia, wykonaj karty pracy lub przygotuj kartkę upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Zrób zdjęcie swojej pracy (żonkila, kartki, karty pracy) i prześlij je nauczycielce historii. Każda Twoja aktywność jest wyjątkowa i cenna.

W tym roku wiele miejsca organizatorzy akcji (Muzeum POLIN) poświęcili walczącym w powstaniu kobietom. Instrukcja samodzielnego wykonania żonkila oraz  karty pracy do zrobienia po zobaczeniu filmów 19.04.2021 będą dostępne na szkolnym facebooku.

Program obchodów 19 kwietnia 2021:

  • 8:00  premiery słuchowisk na podstawie opowiadań: „Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej oraz „Historia z pewnej ulicy” Joanny Bednarek dla uczniów i uczennic klas 1-3 szkoły podstawowej,
     
  • 9:30 premiera filmu „Będę pisać” dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej.
     
  • 11:00 premiera filmu „Muranów – Dzielnica Północna” dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.                

 Filmy edukacyjne będą streamowane na profilu Centrum Edukacyjne Muzeum POLIN oraz na kanale You Tube.  Bądź z nami niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz!

#nauczycielkihistorii#ŁączyNasPamięć