Dzień Ziemii

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów klas 1-3. W ramach zajęć języka angielskiego dzieci przygotowały plakaty związane z ekologią i Dniem Ziemi.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi. Coraz popularniejsza staje się też idea Zero Waste, co dokładnie znaczy “zero odpadów”, „zero marnowania”. Jest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Życie wedle idei Zero Waste sprowadza się do stosowania określonych zasad tzw. 5R:

· odmawiaj (refuse),

· ograniczaj (reduce),

· wykorzystaj ponownie (reuse),

· recyklinguj (recycle),

· kompostuj (rot).

(źródło Wikipedia)Więcej informacji znajdziesz tu Zero Waste https://pl.wikipedia.org/wiki/Zero_Waste