Wsparcie psychologiczne w kryzysie

Szanowni Państwo, W związku ze wzrostem przypadków depresji, zaburzeń lękowych, złego samopoczucia, będących pokłosiem zmian natury psychologiczno-społecznej, powstałych w wyniku trwającej od ponad roku pandemii COVID – 19, udostępniamy w załączeniu informacje o miejscach, w których osoby w kryzysie mogą uzyskać pomoc i wsparcie.

Ponadto, udostępniamy link do specjalistycznych poradników dla rodziców i nauczycieli dotyczących zapobieganiu zachowaniom autodestrukcyjnym u młodzieży, opracowanych przez specjalistów na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

http://www.wieloglosu.pl/index.php/wspolpraca-i-projekty/profilaktyka-zdrowia-psychicznego-w-szkole-myslimy-pozytywnie/

Przypominam również o Poradniku dla młodzieży oraz Poradniku dla rodziców i opiekunów, które przygotowane zostały przez Specjalistyczną Poradnię Rodzinną w Katowicach zawierającą wskazówki oraz inspiracje dotyczące radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami.

Wszystkie powyższe informacje są dostępne na stronie internetowej Miasta pod linkiem:

https://www.katowice.eu/dla-mieszka%C5%84ca/ucz-si%C4%99/dla-ucznia-i-rodzica/pomoc-dla-uczni%C3%B3w

Zachęcam do wykorzystania ww. materiałów i publikacji w pracy wychowawczej oraz ich rozpropagowanie wśród nauczycieli, uczniów i rodziców.

PRZYDATNE PLIKI: