40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego

W grudniu 2021 r. obchodzimy 40 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Dlatego też zrealizowaliśmy w naszej Szkole projekt upamiętniający tragiczne wydarzenia grudnia 1981 „Gdy gaśnie pamięć, dalej mówią kamienie”. Była to okazja do głębszego poznania okoliczności wprowadzenia stanu wojennego w Polsce oraz jego skutków widzianych oczami niezwykłych Kobiet. Projekt obejmował wspólne działania uczniów i nauczycieli: organizację szkolnego kącika patriotyczno- historycznego, cykl zajęć w kl. 7-8, udział w wykładach eksperckich, projekcję filmu „Nie zabierajcie nam mamy”, prezentację wystawy Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności „Kopalnia strajkuje” a także udział w konkursie literacko-historycznym. 13 grudnia 1981 r. to bolesna kartka z kalendarza najnowszej historii Polski. Wzorem Jana Pawła II, który w oknie Watykanu jako pierwszy postawił płonącą świecę na wieść o ofiarach stanu wojennego i my w tym dniu zapalmy Światełka Wolności – postawmy je w oknach swoich mieszkań na znak pamięci, solidarności i zadumy. Na zdjęcie Światełek Wolności czekają nauczycielki historii.