Sukcesy z WOSu :-)

Z przyjemnością informujemy, że 3 uczennice naszej szkoły: Martyna Sidło (8b), Julia Niesyto (8a) i Zuzanna Kłosek (8a) awansowały do eliminacji okręgowych VI edycji Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie!

Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie to ogólnopolskie, bezpłatne zawody dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej, którzy interesują się sprawami publicznymi i społecznymi .Organizatorem MOWOS jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych założona w 2000 r. przez pięć publicznych uczelni ekonomicznych (Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu). Głównym celem Olimpiady jest zainteresowanie młodzieży zagadnieniami z zakresu przedmiotu „Wiedza o Społeczeństwie” oraz kształtowanie w nich postaw umożliwiających korzystanie z szans, jakie stwarza współczesny świat.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Olimpiadzie i gratulujemy naszym zawodniczkom, które zakwalifikowały się do drugiego etapu zmagań olimpijskich! Trzymamy mocno kciuki!