Pomoc dla Ukrainy

Szanowni Państwo

Serdecznie dziękuję za udział w akcji charytatywnej na rzecz Ukrainy, która była prowadzona w tym tygodniu na terenie naszej szkoły.

Zebrane przez nas dary zostały wczoraj zapakowane i punktowo dostarczone bezpośrednio dla potrzebujących. W naszych działaniach wspieramy akcję organizowaną przez Urząd Miasta Katowice. Objęliśmy opieką również szkoły i przedszkola, do których uczęszczali nasi uczniowie pochodzenia ukraińskiego. Na dzisiejszy dzień mamy 3 takich uczniów. Pierwsza część pomocy trafiła w 80 % do przedszkola w Winnicy, do którego chodził nasz uczeń Artem z 2a.

Nie zapominamy również o szkole w okolicy Tarnopola (Velyka Berezovytsia), z którą mieliśmy realizować wspólny międzynarodowy projekt. Został on złożony do realizacji 3 dni temu -już w czasie trwania rosyjskiej agresji na Ukrainę. Zdajemy sobie sprawę, że nasi uczniowie nie pojadą w tym roku na Ukrainę, ale być może dwie grupy ukraińskiej młodzieży będą mogły spędzić czas z nami. Liczymy, że po uspokojeniu, za godzinę, tydzień, miesiąc będzie to możliwe.

Stale analizujemy potrzeby szkoły w Velyka Berezovytsia, Tarnopolu. Jako dyrektor poprosiłem również uczennicę klasy 7a Milanę, by określiła potrzeby swoich kolegów, koleżanek z Zaporoża, oraz Daniła z 4b z Berdyczowa.

Chcemy nadal pomagać punktowo, tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Zebrane dary wysyłamy na granicę, gdzie przejmowane są przez umówionych znajomych obywateli Ukrainy do przewiezienia do miejsca docelowego. Tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Chciałem Państwa poinformować, że nie zatrzymujemy naszej akcji. Chcemy by była ona kontynuowana. Chcemy raz w miesiącu wspomagać Ukrainę i wysyłać tam zebrane u nas dary.

Z pozyskanych informacji wiemy, że najbardziej potrzeba teraz karimat, śpiworów, powerbanków. Zwracam się z prośbą o przejrzenie własnych zasobów, czy nie posiadacie Państwo powyższych rzeczy, które na dzień dzisiejszy są Wam zbędne, którymi moglibyśmy się podzielić z bardziej potrzebującymi na Ukrainie. Jeżeli będziecie chcieli się włączyć w naszą akcję i nas wspomóc to serdecznie dziękuję.

Dary zbierane są na terenie naszej placówki.

Na koniec przedstawiam Państwu list, który wysłaliśmy do ukraińskiej szkoły w Velyka Berezovytsia. Jeszcze kilka dni temu uczniowie tej placówki razem z naszymi dziećmi i młodzieżą uczestniczyli w międzynarodowym projekcie Walentynkowym. Dziś ich szkoła nie funkcjonuje jak dawniej.

Pod listem podpisali się chętni uczniowie oraz pracownicy naszej Szkoły. Jako społeczność szkolna jednoznacznie potępiamy napaść Putina na Ukrainę i chcemy zaangażować się w pomoc dla naszych znajomych i przyjaciół, którym zabrany został spokój, dom i szkoła.

EPSON MFP image
EPSON MFP image

Bardzo prosimy o wsparcie!

Rafał Zawiślak