„Jedna Planeta” – ogólnopolski konkurs IMGW-PIB

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w konkursie organizowanym przez IMGW czyli Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Celem konkursu jest rozwinięcie u młodych ludzi umiejętności bardzo ważnych w dobie zmian klimatu, tj. obserwowania pogody, rozumienia zjawisk oraz prognoz meteorologicznych.Konkurs polega na pobraniu aplikacji , zarejestrowaniu się i obserwowaniu pogody raz na dobę oraz przesyłaniu wyników obserwacji. Wszystko to w dowolnym czasie ze swojego smartfona. Udział może wziąć każdy uczeń z klas 1 – 8, członek jego rodziny, znajomy, sąsiad… Im więcej osób zarejestrowanych z ramienia naszej szkoły będzie brało udział – tym większe szanse na zwycięstwo dla naszej szkoły (i danego ucznia!) czyli na zdobycie cennej nagrody!!! Darmową aplikację Meteo IMGW „Prognoza dla Polski”, w której znajduje się zakładka Konkurs można pobrać w sklepie Google oraz Apple – linki do pobrania dostępne pod http://aplikacjameteo.imgw.pl/. Kod naszej szkoły to 15365 – niezbędna informacja do przystąpienia do konkursu.Obserwację elementów pogody i przesyłanie danych zaczynamy 4 kwietnia 2022 roku i pracujemy do końca danego etapu czyli 29 kwietnia. Następnie zaczyna się kolejny etap dla szkół do niego zakwalifikowanych – liczy się ilość osób zbierających dane meteorologiczne i systematyczność ich przesyłania!!!Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z regulaminem na stronę https://meteo.imgw.pl/jednaplaneta lub do obejrzenia filmu: link do filmu – https://youtu.be/meZYYbqs9N8 oraz do p. K. Domaradzkiej.