Europejski Dzień Języków Obcych

Za nami wrześniowe wyzwania językowe:) W Dzień Kropki chwaliliśmy się naszymi talentami, które można było podziwiać w Galerii Talentów w holu szkoły. Z kolei Europejski Dzień Języków rozciągnął się na cały tydzień- przygotowaliśmy ilustracje do angielskich idiomów, które ozdobiły szkolny korytarz, uczyliśmy się języków tureckiego, fińskiego oraz włoskiego podczas lekcji online z zaprzyjaźnionymi szkołami. Nie zabrakło też konkursów: klasowego na plakat z idiomami wylosowanego kraju oraz indywidualnego na rozpoznanie idiomów w różnych językach. Konkurs klasowy wygrała klasa 6a (idiomy portugalskie), 4b zajęła miejsce drugie (idiomy czeskie) a trzecie miejsce przypadło klasie 8a (idiomy tureckie). W konkursie indywidualnym bezkonkurencyjna była Hanna Langer, uczennica klasy 6a. Ogromne

gratulacje! Oczywiście musimy też wspomnieć o udziale uczniów w projekcie polsko-ukrainśkim „Bohateriada/Games of Heroes”, gdzie szlifowaliśmy znajomość języka angielskiego i zyskaliśmy świadomość, jak bardzo język ten jest nam potrzebny. Klasy młodsze z kolei uczyły się języka poprzez zabawę i różnorakie gry językowe oraz przygotowały ilustracje do angielskich przysłów.