WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW 2022/2023

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW 2022/2023 📕📗📙📘

Miło nam poinformować, że w konkursie bierze udział 34 zawodników z klas 1-8. Mamy już zawodniczkę z kl. VIa – Hanię, która zdobyła 5 sprawności i zakwalifikowała się do II etapu konkursu 🤩. Cztery sprawności zdobyła zawodniczka z kl Ia – Zuzia 👍 oraz Wiktoria z kl. IVa 👍. Zawodnicy przeczytali łącznie 38 książek konkursowych. Czekamy na pozostałych zawodników.

Drodzy Czytelnicy! Pamiętajcie, że czytanie rozwija wyobraźnię, bogaci słownictwo, poszerza wiedzę o świecie i ułatwia naukę.

Trzymamy za Was kciuki 👍😘

UWAGA! Wypis z Regulaminu WLC:

„Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci z rodzicami/opiekunami. Rodzice/opiekunowie powinni wspierać dzieci podczas udziału w konkursie, np. poprzez wspólne czytanie książek konkursowych, czy też zachęcanie do ich czytania, pomoc przy rozwiązywaniu testów polegającą na nakierowaniu młodych czytelników na właściwy tok myślenia czy odpowiednie źródło informacji. Rodzice/opiekunowie pomagają w rozwiązywaniu zadań, ale nie mogą wypełniać testu za dziecko. Wyjątkiem jest pomoc przy wypełnianiu testu przez uczniów klas pierwszych, którzy nie opanowali jeszcze umiejętności pisania”.