Uruchomienie system alarmowych [PL/UKR]

Szanowni Państwo,

Przedstawiamy poniżej komunikat prasowy ws. uruchomienia syren alarmowych na terenie miasta Katowice w dniu 16.12.2022r.

Komunikat ws. uruchomienia syren alarmowych na terenie miasta Katowice w dniu 16.12.2022 r.

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Śląskiego w dniu 16 grudnia 2022 r. o godz. 11.00, zostanie przeprowadzony trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności miasta Katowice, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie ofiar pacyfikacji w kopalni „Wujek”. W ramach treningu emitowany będzie – dźwięk ciągły syren alarmowych trwający 3 minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

Оголошення про ввімкнення сирен тривоги на території міста Катовіце 16.12.2022.

Повідомляємо, що згідно з Розпорядженням Сілезького Bоєводи 16 грудня 2022 р. o годині 11.00 буде проведено тестування ефективності сирен тривоги, які використовуються в системі оповіщення та інформування населення міста Катовіце, що дозволяє одночасно вшанувати пам’ять жертв пацифікації в шахті „Wujek” («Вуєк»). У рамках тренінгу буде транслюватися безперервний звук сирен тривоги протягом 3 хвилин, що означає скасування тривоги.