Wizyta w hospicjum Cordis

Dzisiaj członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wybrali się do hospicjum Cordis, żeby w ramach współpracy przygotować świąteczne pisanki.

A tak wyglądało to wyjście w relacji jednej z uczestniczek: 28.03.2023 wybrałam się z kilkoma osobami z kółka wolontariatu do hospicjum, aby dekorować jajka.

Około godziny 9:25 mieliśmy zbiórkę w szkole, później poszliśmy na autobus, którym dojechaliśmy do hospicjum. Po wejściu do budynku udaliśmy się do sali, w której już były przygotowane jajka, zajęliśmy miejsca i przeszliśmy do działania. Jajka dekorowaliśmy woskiem, dlatego nie widzieliśmy efektu od razu, gdyż trzeba je jeszcze zabarwić, ale tym się już nie zajmowaliśmy. Po około 2 godzinach pracy zaczęliśmy się zbierać, przed wyjściem z hospicjum zdążyliśmy odwiedzić jeszcze zwierzęta, które były w ogrodzie. Potem znowu autobusem wróciliśmy do szkoły.

Moim zdaniem było to bardzo fajne doświadczenie, jeszcze nigdy nie dekorowałam jajek woskiem. Wyjście uważam za udane.