„Zdrowy nastolatek ma moc”

W dniu 21 kwietnia, w przeddzień Światowego Dnia Ziemi oraz po Światowym Dniu Zdrowia, uczniowie klasy 8a – Kuba, Mikołaj i Igor reprezentowali naszą szkołę w I edycji miejskiego konkursu „Zdrowy nastolatek ma moc” w VI LO im. Długosza w Katowicach.

Podczas konkursu wykonywali zadania związane z wiedzą o zdrowiu i zagadnieniami z ekologii, wykazywali się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jedno z zadań polegało na stworzeniu, a następnie zaprezentowaniu plakatu promującego zdrowy styl życia nastolatka – mieszkańca Katowic.

Na zakończenie konkursu odbyły się warsztaty dotyczące miedzy innymi wypoczynku i relaksacji prowadzone przez uczennice VI LO z grupy „Długoszowe Inicjatorki Zdrowia”.