Światowy Dzień Pszczół 

Światowy Dzień Pszczół jest świętem na cześć wszystkich pszczół – owadów zapylających o nieocenionym znaczeniu dla naszego środowiska naturalnego, gospodarki i dobrobytu. Zdaniem niektórych naukowców, należą do najważniejszych zwierząt na ziemi.

Dlaczego obchodzimy Światowy Dzień Pszczół? Przede wszystkim po to, aby promować wiedzę na tematy tych szalenie pożytecznych owadów. Pszczoły są owadami zapylającymi. Na procesie zapytania polega nawet 90% roślin kwitnących i przeszło 75% roślin uprawianych na potrzeby spożywcze. Światowy Dzień Pszczół to doskonała okazja, by rozmawiać o znaczeniu pszczół dla naszego środowiska naturalnego oraz uświadamiać zagrożenia, jakie na nie czyhają i promować wiedzę na temat ochrony tych wyjątkowych owadów.

Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że bez pszczół nie byłoby życia na ziemi. Podczas zajęć wykonali plakaty i dekoracje z tymi pożytecznymi owadami.