Konkurs geograficzny „Poznajemy z Koziołkiem Matołkiem Europę”

Konkurs geograficzny „Poznajemy z Koziołkiem Matołkiem Europę”

W grudniu oraz w styczniu 20 uczniów klas 6-7 wzięło udział w szkolnym konkursie geograficznym „Poznajemy z Koziołkiem Matołkiem Europę” zorganizowanym w ramach szkolnych obchodów 140 rocznicy urodzin patrona szkoły Kornela Makuszyńskiego. W konkursie uczniowie musieli wykazać się znajomością flag państw europejskich, położeniem państw na mapie oraz nazwami ich stolic. Spośród uczestników konkursu jeden uczeń, Szymon z klasy 7a, bezbłędnie rozpoznał wszystkie flagi. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wysokimi ocenami cząstkowymi z geografii. Wyniki konkursu:

I miejsce – Szymon Nieckula kl. 7a

II miejsce – Paulina Niewiadomska kl. 6a

III miejsce – Hanna Langer kl. 7a.

Dyplomy i nagrody laureatom konkursu zostaną wręczone 9. stycznia br. podczas długiej przerwy w bibliotece.