Nowa hala sportowa przy SP45

Miło nam poinformować, że sukcesem zakończyły się starania o wybudowanie nowego obiektu sportowego przy naszej szkole.

W ramach rządowego projektu OLIMPIA – zakładającego budowę hal przyszkolnych na 100 lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich, szkoła w przeciągu bieżącego roku wybuduje nowy obiekt całoroczny na obecnej działce parkingu Katowickich Inwestycji przy ul. Wandy 6 (ok. 150 m od szkoły, z głównego budynku dojdziemy tam w 2 minuty).

Zakładana wielkość hali to 19 na 32 m (boisko wielofunkcyjne do 500m2 ze strzelnicą laserową), będzie ogrzewana oraz wyposażona w zaplecze (szatnie, umywalki, prysznice, toalety, pokój nauczycieli, magazyn sportowy). Obiekt, by spełniać warunki całorocznego użytkowania będzie zadaszony.

Wartość inwestycji to 4.362.060 zł (z czego 2.000.000 wyłoży Skarb Państwa zaś pozostała kwota (2.362.060 zł) będzie pochodziła z budżetu Miasta Katowice.

Planujemy, że budowa obiektu zajmie niecały rok.

Poglądowe zdjęcia hali:

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w opracowaniu projektu:

  • Prezydentowi Miasta Katowice panu dr Marcinowi Krupie
  • Wiceprezydentowi Miasta Katowice panu Waldemarowi Bojarunowi
  • Naczelnikowi Wydziału Edukacji i Sportu UM Katowice panu Sławomirowi Witkowi
  • Wicenaczelnikowi Wydziału Edukacji i Sportu UM Katowice pani Grażynie Burek
  • Autorowi projektu – Wydział Rozwoju UM Katowice panu Tomaszowi Budkusowi
  • Nadzorcy realizacji projektu CUW Katowice – pani Jolancie Krępie
  • firmie Katowickie Inwestycje S.A. za przekazanie terenu pod inwestycję
  • wszystkim nie wymienionym, którzy pracowali nad projektem.
  • wszystkim, którzy przez ostatnie lata poprzez opracowywanie projektów obywatelskich dążyli do wybudowania na terenie naszej dzielnicy nowego obiektu sportowego (w szczególności pani Małgorzacie Norek i panu Michałowi Bulsie)

Bez Państwa pomocy, rad, wsparcia nie bylibyśmy w stanie zaplanować inwestycji przeznaczonej dla naszych uczniów i całej społeczności lokalnej naszej dzielnicy!

R.Zawiślak