Szczepienia na HPV

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Zachęcamy Uczniów klas starszych do udziału w projekcie bezpłatnych szczepień przeciw wirusowi HPV.

Szczepienia przeciw wirusowi HPV zapobiegają rakowi szyjki macicy oraz innym nowotworom, które może powodować wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), w tym rakowi odbytu, sromu, pochwy, jamy ustnej czy gardła.

Od 2023 roku szczepienia p/HPV są finansowane przez Ministerstwo Zdrowia. Zachęcamy do korzystania z tej prostej i skutecznej metody ochrony przed nowotworami. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dot. możliwości skorzystania z bezpłatnych szczepień.

[W dowolnej placówce, która przystąpiła do rządowego programu – szczegółowa lista jest dostępna na stronie: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienie-ktore-chroni-przed-rakiem#mapaHPV]

Szczepienia przeciw HPV w ramach programu podawane są w dwóch dawkach. Odstęp między tymi dawkami w programie wynosi od 6 do 12 miesięcy. Wszelkie informacje dot. samego szczepienia są dostępne na stronie:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/hpv

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją opracowaną przez specjalistów Centrum Medycznego Tommed, które w latach ubiegłych szczepiło naszych uczniów: