Konkurs Przyrodniczo-Polonistyczny pt. „Mieszkam na Śląsku zdrowo i ekologicznie”

24. maja 2024 w naszej szkole odbył się po raz kolejny Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Polonistyczny pt. „Mieszkam na Śląsku zdrowo i ekologicznie”.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 15 dwuosobowych drużyn z katowickich szkół. Zawodniczki i zawodnicy zmierzyli się z testami-przyrodniczym i polonistycznym, które rozwiązywali indywidualnie oraz zadaniami wykonywanymi w dwuosobowych zespołach. Drużynowo rozpoznawali rośliny i zwierzęta występujące na terenie województwa śląskiego, rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą znajomości pięciu parków krajobrazowych naszego województwa oraz wykazywali się umiejętnością posługiwania mapą.

Uczestnicy konkursu musieli więc wykazać się nie tylko szeroką wiedzą przyrodniczą, ale również świetnie znać zasady ortograficzne, rozpoznawać części mowy, posługiwać się gwarą śląską oraz napisać ogłoszenie.

O sukcesie zadecydowała suma punktów zebranych w trakcie całego konkursu. Jesteśmy bardzo dumni z naszych reprezentantek, które dały z siebie wszystko i wywalczyły I miejsce!

Organizatorki konkursu-pp. K. Błaszczyk, K. Domaradzka i Ewa Gasz bardzo dziękują Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku dla uczestników konkursu.