Ratujemy uczymy ratować

Dzisiaj uczniowie klas 1a i 1b uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy z wykorzystaniem sprzętu otrzymanego od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu Ratujemy uczymy ratować.

Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak prawidłowo wzywać pomoc, sprawdzać oddech poszkodowanego oraz układać osobę w pozycji bocznej bezpiecznej. Ćwiczenia praktyczne pozwoliły uczniom zdobyć ważne umiejętności, które mogą pomóc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Każdy uczeń otrzymał podręcznik z którym będzie pracować podczas kolejnych zajęć.

Zajęcia odbyły się w atmosferze zaangażowania i dużego zainteresowania ze strony uczniów.

@ratujemyuczymyratowac