Otwieramy bibliotekę

Informujemy, że od 1.06.2020 otwieramy bibliotekę szkolną.

Zasady korzystania z biblioteki

1. Od 1 czerwca br. uczniowie korzystający z konsultacji mogą korzystać z biblioteki szkolnej.
  2. Zaleca się, aby podczas korzystania z księgozbioru używać jednorazowych rękawic.
  3. Dyrektor, w porozumieniu z nauczycielem bibliotekarzem, ustala godziny pracy biblioteki, uwzględniając potrzeby uczniów i nauczycieli.
  4. W okresie od 25 maja br. obowiązuje regulamin korzystania z biblioteki, opracowany przez nauczyciela bibliotekarza. Regulamin uwzględnia zasady bezpiecznego korzystania z księgozbioru i multimediów.
  5. W bibliotece obowiązuje odległości między pracownikami oraz osobami korzystającymi co najmniej 1,5 m.
  6. Ogranicza się liczbę pracowników korzystających jednocześnie z przestrzeni wspólnych biblioteki.
  7. Zapewnia się pracownikom środki ochrony osobistej.
  8. W pomieszczeniu zapewnia się dostęp do płynu dezynfekującego oraz jednorazowych rękawic dla pracowników.
  9. Umieszcza się w widocznym miejscu informację o tym, ile osób może jednocześnie przebywać w bibliotece.
  10. Konieczne jest przestrzeganie zasad czyszczenia i dezynfekcji powierzchni.
  11. Należy ograniczyć dostęp do urządzeń aktywowanych dotykiem, a także do księgozbiorów
    w wolnym dostępie i katalogów kartkowych.
  12. Szczegółową procedurę organizacji biblioteki określa załącznik nr 4 zarządzenia Dyrektora Szkoły nr 19.