Maraton Pisania Listów.

Rozpoczęła się największa akcja w obronie praw człowieka na świecie, czyli Maraton Pisania Listów.

 
 Każdego roku ludzie na całym świecie piszą miliony listów w obronie tych, których prawa człowieka są łamane. Każdego roku działania te prowadzą do prawdziwych zmian. Ludzie bezprawnie uwięzieni zostają uwolnieni, oprawcy zostają postawieni przed wymiarem sprawiedliwości a więźniowie traktowani są bardziej humanitarnie. Pomysł zorganizowania Maratonu Pisania Listów zrodził się w Polsce, wśród aktywistek i aktywistów działających w warszawskiej grupie Amnesty International w 2001 roku.  
Podczas Maratonu Pisania Listów 2018 każdy może okazać solidarność z obrończyniami praw człowieka z Polski, Brazylii, Indii, Iranu, Kenii, Kirgistanu, Maroka, RPA, Ukrainy i Wenezueli. Również uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączają się w akcję domagając się sprawiedliwości  nie tylko dla Polek, ale również dla Marielle Franco, brazylijskiej działaczki na rzecz praw człowieka i radnej miejskiej, zastrzelonej osiem miesięcy temu. Będzie też można wystąpić w obronie Ateny Daemi, irańskiej aktywistki odbywającej karę siedmiu lat więzienia za występowanie przeciwko karze śmierci lub okazać solidarność Nonhle Mbuthumie z Republiki Południowej Afryki, której grożono śmiercią za obronę ziemi należącej do jej społeczności przed firmą wydobywczą.
Nasz punkt maratonowy mieści się w bibliotece. Akcja potrwa do 9 grudnia. Udział w akcji jest dla uczniów dobrowolny i odbywa się za zgodą rodziców.
Iwona Żukowska – Przytuła.