BIEG DZIEWIĘCIU GÓRNIKÓW – 16.12.2018

BIEG DZIEWIĘCIU GÓRNIKÓW – 16.12.2018

Od sześciu lat Śląskie Centrum Wolności i Solidarności organizuje Bieg Dziewięciu Górników dla uczniów ze szkół województwa śląskiego. Również w tym roku uczniowie naszej szkoły upamiętnią tragedię z 16 grudnia 1981 r. i oddadzą hołd Dziewięciu Górnikom, zastrzelonym podczas pacyfikacji kopalni „Wujek”. Bieg odbędzie się 16 grudnia 2018r., w kolejną rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek”. Szkołę reprezentuje dziewięciu uczniów. Każda ze szkół wybiera własnego patrona biegu, jednego z zabitych górników, w koszulkach z jego wizerunkiem uczniowie zmierzają pod Pomnik Krzyż Zastrzelonych Górników z kopalni „Wujek”.  My wybraliśmy Andrzeja Pełkę i upamiętniając szczególnie jego osobę spotkamy się z innymi uczestnikami biegu o godz.13.00 pod Krzyżem.

Iwona Żukowska – Przytuła.