Zbieramy nasiona!

Nasza szkoła dołączyła do akcji zbierania nasion. Na portierni stoi pudełko, do którego można wrzucać nasiona. Liczymy na Was!

A teraz kilka słów o projekcie:
Projekt „Nasiona dla Afryki” to pomysł stworzenia przedszkolnego ogródka. Siostry Boromeuszki Mikołowskie prowadzą swoją misję w Mpanshyi, w której oprócz szpitala i hospicjum działa także przedszkole. Siostry robią wszystko, aby usamodzielnić swoich małych podopiecznych (a przez nich także ich rodziców), dlatego założyły ogródek przedszkolny, w którym uczą dzieci siać i opiekować się roślinami. Nasiona w Zambii są bardzo drogie, dlatego prosimy o pomoc w ich zakupie. Preferowane są nasiona: marchwi, cebuli, pomidora, słonecznika (duże ziarna), kapusty, kalarepy, ogórków, papryki, fasoli, buraków i kalafiora.

Agnieszka Pyka