Wyjazd integracyjny pracowników szkoły do Pragi

Praga i Zamek Czocha 2019

Podróż jest wspaniałym nauczycielem, który nie tylko uczy nas o świecie, ale także umożliwia poznanie siebie samego jak i znajomych. Podróżujemy, aby się zmieniać. Im więcej napotykamy nowych doświadczeń, tym bardziej w naszym życiu występują zmiany, a nasze poglądy o sobie i świecie stopniowo się zmieniają.

Podróże sprawiają, że stajemy się bardziej tolerancyjni, wrażliwi i więcej rozumiemy. Im bardziej podróżujemy i poznajemy nowe kultury, zaczynamy akceptować więcej. Zdajemy sobie sprawę, że nasz pogląd nie jest jedynym sposobem na życie. Istnieje wiele innych kultur, z których można przyjąć i podpatrzeć różne aspekty radzenia sobie z problemami. Nabrać dystansu. Nie boimy się obcego, nie straszna nam bariera językowa. Doceniamy brak granic, który daje nam Unia Europejska.

Tak też jest z nami, pracownikami SP45 w Katowicach. W dniach 19-20 października 2019r. dwudziestu kilku pracowników naszej szkoły uczestniczyło w wyjeździe integracyjnym do czeskiej Pragi. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Zamek Czocha. Pomimo mnogości atrakcji udało nam się zrealizować zakładane cele. Obejrzeliśmy stolicę naszego południowego sąsiada, obserwowaliśmy (i smakowali) kulturę czeską. Wartością dodaną na pewno będzie lepsze poznanie w autokarowych dyskusjach i przy kolacji. No i aktywnie odpoczęliśmy.

Myślę, że każdy z uczestników poleci Wam wizytę w Pradze, bo jest to miasto, które należy odwiedzić.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii: TUTAJ.