Good Network

Rozmawiasz – Pomagasz!

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym programie Good Network – rozmawiasz- pomagasz. W tym celu nawiązaliśmy kontakt z panią Magdaleną Soboka -Świecką Misjonarką Kombonianką, która prowadzi Fundację Dzieci Etiopii „Barkot”. Celem fundacji jest stworzenie ośrodka dla etiopskich dzieci ulicy w Awassie. Za nami pierwsze spotkanie online.

Portal GoodNetwork powstał z pasji łączenia mieszkańców różnych krajów świata. Ponadto przekonania, że poznawanie ludzi, rozmowy z nimi online prowadzą do zainteresowania się ich sprawami, a w konsekwencji przyjaźni oraz udzielania im pomocy, jeśli jej potrzebują.

Internet dociera już wszędzie. Obejmuje miasta i wioski w Afryce, Azji, Ameryce Południowej… Ludzie, żyjący w dalekich krajach nagle stali się bliscy – dzielą nas nie kontynenty, lecz kilka kliknięć w klawiaturę komputera. To oznacza, że możemy mieć przyjaciół także w Tanzanii, Malawi, Laosie, Hondurasie czy Paragwaju. Takich, do których zadzwonimy, aby z nimi rozmawiać online, pośmiać się, aby ich wesprzeć, pomóc.

Dlatego powstał GoodNetwork – platforma komunikacyjna z systemem wsparcia. Łączymy ludzi, wspierając finansowo szlachetne dzieła, które pomagają naszym przyjaciołom zdobywać wiedzę i godniej żyć.

Każda rozmowa online lub video rozmowa online poprzez GoodNetwork oznacza wsparcie finansowe wielu dzieł pomocy na całym świecie. Wyboru dzieł oraz kwotę wsparcia każdy darczyńca określa sam. To od Waszych decyzji i zaangażowania zależy, kogo poznacie, z kim się zaprzyjaźnicie, jakie dzieła pomocy wybierzecie.

Najkrócej można ująć to w dwóch słowach: Rozmawiasz – Pomagasz.