Euroweek

Euroweek

W dniach 4-8 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach językowych „EuroWeek” w Międzygórzu.  Program „EuroWeek- Szkoła Liderów” to projekt edukacyjny, który ma na celu zmotywowanie dzieci do nauki języka angielskiego. Animatorzy z Meksyku, Algierii, Gwatemali, Hiszpanii i innych  części świata – dbali, by zajęcia były interesujące dla uczestników, wybierali ciekawe tematy, stosowali innowacyjne formy pracy. W ramach zajęć szóstoklasiści poznawali kulturę krajów, z których pochodzą wolontariusze.
Uczniowie wzięli udział w wycieczce do powstałego pod koniec XVIII wieku Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej,  zobaczyli rezerwat przyrody „Wodospad Wilczki”, wędrowali szlakiem Marianny Orańskiej. Były quizy, gry, dyskoteki, Dzień pizzy, mnóstwo pozytywnej energii i łzy, że warsztaty się kończą.
Obozy językowe to świetny sposób, by przełamać bariery językowe, pokonać nieśmiałość i poznać nowych przyjaciół. W przyszłym roku planujemy kolejny wyjazd.