Wycieczka do elektrociepłowni

6.11 uczniowie klasy VIIIa i VIIa (oraz czworo uczniów klasy VIIb) pod opieką pp. Grudniok i Gasz wybrali się na wycieczkę do elektorciepłowni Łaziska Górne. Wyjazd był związany z realizacją programu preorientacji zawodowej. Czy wyjazd do elektrociepłowni może być ciekawy? Jeszcze jak!
Czy w elektociepłowni może być równie interesująco i emocjonująco jak w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie? I owszem Czy można przeżyć przygodę wspinaczkową w zakładzie przemysłowym? Jasne, że tak! Czy można dowiedzieć się o istnieniu wielu ciekawych zawodów, które możemy wykonywać w elektrociepłowni? My już wiemy, że poza elektrykami, energetykami, automatykami, informatykami w miejscu takim jak Łaziska potrzeba monterów, geodetów, murarzy, tokarzy, ślusarzy, chemików, ekonomistów i wielu, wielu innych… Wiedzieliście, że w elektrowniach pustułki wiją gniazda z tego, co znajdą najbliżej?
Przed Wami gniazdo z drutu. Autorem nie jest znany artysta plastyk, tylko para zdeterminowanych sokołów.


Świetna wycieczka. Kto nie był, niech żałuje.