Śląski Festiwal Nauki


Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 100 tysięcy osób. W programie znajdują się pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady z 6 obszarów nauk: humanistyczno-społecznych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych, technicznych oraz z zakresu sztuki. W tej edycji zaplanowano także wiele dodatkowych atrakcji: Festiwal Szkół Ponadpodstawowych „Sięgnij po zawód”, debiutującą w ramach ŚFN KATOWICE strefę elektromobilności, a także strefę sportu, strefę dziecka (w tym roku będzie jej towarzyszyć strefa aktywności, której uczestnicy będą mogli nauczyć się kształtowania odpowiednich nawyków związanych z utrzymywaniem właściwej postawy ciała) czy strefę e-sportu.

Podczas ŚFN naukowcy i badacze z wielu dziedzin zaprezentują swoje osiągnięcia, jak również wspólnie z Wami będą starali się odkrywać nieznane obszary nauki. Przyjdź i przekonaj się, że nauka jest bliżej!

My tam będziemy!!!