Powstańcza majówka

Serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich klas do udziału w szkolnym projekcie „Powstańcza majówka”.
W marcu obchodziliśmy 100-rocznicę Plebiscytu na Górnym Śląsku, a przed nami 100-rocznica III Powstania śląskiego. I tym właśnie wydarzeniom będzie poświęcony tegoroczny projekt. Nie zabraknie też odniesień do polskich symboli narodowych, bo przecież 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja mija 230 lat od uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji.
Prosimy o uważne śledzenie szkolnej strony internetowej i naszego profilu na Fb. W przyszłym tygodniu wypatrujcie tam ciekawych zadań. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziane są nagrody i dyplomy.
A już dziś zapraszamy na katowicki rynek, gdzie prezentowana jest wystawa „Powstania śląskie 1919–1921”. Ekspozycja przygotowana została przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Katowicach oraz Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.