ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA


Już w najbliższą sobotę, tj. 5 czerwca na całym globie obchodzone będzie wyjątkowe święto – Światowy Dzień Ochrony Środowiska. To wyjątkowe wydarzenie zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych niemal pół wieku temu. Jest to dzień spędzany w atmosferze troski i refleksji nad naszą planetą. Potrzeba jej ochrony wpajana jest każdemu z nas od najmłodszych lat, ale konieczność dbania o środowisko pozostaje niezmiennie aktualna i ma ogromne znaczenie dla losów naszego świata. Światowy Dzień Ochrony Środowiska ma celu uświadomić nam główne problemy ekologiczne naszych czasów oraz zachęcić do poszukiwania rozwiązań. Oto przykład, jak dba o planetę na co dzień, Julka oraz jej rodzina.

Julka Seweryn, uczennica kl. 4a, tym samym zdobyła Grand Prix w szkolnym konkursie „ZERO WASTE” zorganizowanym z okazji Dnia Ziemi, II miejsce w konkursie zajął Bartosz Białas uczeń kl. 6a, wyróżnienie otrzymała Kornelia Czekała z kl. 4a. Gratulujemy!