120 lat SP 45 w Katowicach 

120 lat SP 45 w Katowicach

W dniu dzisiejszym odbyły się oficjalne obchody 120-lecia naszej szkoły.

Ten wyjątkowy dzień zaszczyciło swoją obecnością wielu znakomitych gości, wśród których był wiceprezydent miasta Katowice Pan Mariusz Skiba, dyrektor Wydziału Nadzoru Jakości Edukacji z Kuratorium w Katowicach Pani Magdalena Zymon, byli dyrektorzy naszej szkoły, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, przedszkoli, przyjaciele Szkoły, uczniowie, rodzice, absolwenci.

Wręczone zostały statuetki Przyjaciela Szkoły dla Pana Andrzeja Hołdy, Pana Piotra Schaba, Pana Mariana Serafińskiego, Pani Zofii Grzywak, Pani Doroty Kosowskiej, Pani Danuty Diduszko-Muchy, Pani Anny Pękalskiej oraz Pani Marzeny Norek.

Nasze urodzinowe obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta,którą poprowadził Ksiądz Proboszcz Wojciech Winkler.

Podczas przygotowanej części artystycznej zaprezentowali się zarówno nasi obecni uczniowie jak i fantastyczni absolwenci.

Odbyło się oficjalne odsłonięcie figurki Koziołka Matołka- bohatera książki patrona naszej szkoły Kornela Makuszyńskiego- wykonanego przez Viatech Piotr Schab oraz „Serafińscy” Marian Serafiński.

Jak na każdych urodzinach nie mogło zabraknąć zaśpiewanych przez naszych najmłodszych uczniów gromkich kolejnych STU LAT oraz pysznego tortu.

Goście zwiedzili i obejrzeli z zachwytem przygotowaną wystawę poświęconą historii naszej placówki oraz najnowszą, wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt multimedialy bibliotekę.