DNI KARIERY 2023 -dzień 2

DNI KARIERY 2023 -dzień 2

Za nami kolejne wizyty i spotkania z cyklu :”Ciekawe zawody”.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sucharskiego. Goście przygotowali prezentację multimedialną o szkole i ofercie na nowy rok szkolny, zaprezentowali elementy musztry, odśpiewali jedną ze swoich ulubionych piosenek.

Jako drudzy wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. G. Morcinka. Poznaliśmy ofertę placówki, zobaczyliśmy jak wygląda kontrola na lotnisku, nasi uczniowie pod okiem starszych kolegów ugotowali zupę z kapusty. Goście przygotowali dla wszystkich słodką niespodziankę.

Kolejni goście to uczennice z Liceum Ogólnokształcącego nr 6 im. J. Długosza. Poznaliśmy ofertę placówki, a licealistki opowiadały o zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych w ich szkole, zachwalały atmosferę panującą w placówce i podpowiadały, dlaczego warto kontynuować naukę w murach ich szkoły.

Nasi kolejni goście to absolwentki naszej szkoły.

Pani Agnieszka Gawęcka -Kopytko pracująca w Tauron Polska Energia SA -Obszar Zarządzania Ciągłością Działania, IT i OT – opowiadała o swojej pracy, ścieżce kariery zawodowej, o swoich zainteresowaniach. Zapoznała nas z ofertą firmy w której pracuje, pokazała w jaki sposób zakład dba o pracowników, pozwalając im rozwijać swoje kompetencje i pasje.

O tym jak wygląda praca pielęgniarki, czy to zawód dla każdego i o swojej ścieżce kariery zawodowej opowiadała pani Katarzyna Krawczyk. Nasz gość nie lubi się nudzić i w wolnym czasie wspiera różne inicjatywy jako radna dzielnicy.

Wszyscy nasi goście lubią swoją pracę i to przekłada się na ich sukcesy. Mamy nadzieję, że spotkania zainspirują młodzież i ułatwią wybór szkoły średniej.