Europejski Dzień Walki z Otyłością

Otyłość i nadwaga zostały uznane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za epidemię XXI wieku. W Polsce problem nadmiernej masy ciała dotyczy trzech na pięć dorosłych osób, a co czwarta osoba jest otyła.
Dwa najważniejsze czynniki sprzyjające utrzymaniu prawidłowej masy ciała to:
prawidłowe nawyki żywieniowe,
regularna aktywność fizyczna.
Najlepszym sposobem na osiągnięcie i utrzymanie prawidłowej masy ciała, jest trwała zmiana stylu życia. Warto pamiętać, że najlepsza dieta to taka, która jest dopasowana indywidualnie do indywidualnych upodobań i możliwości. Wg raportu WHO każda aktywność fizyczna jest lepsza niż żadna, a zwiększenie aktywności fizycznej jest niezbędne dla uzyskania optymalnych wyników zdrowotnych. Każda forma aktywności fizycznej wspomaga zdrowie, a także pomaga w redukcji masy ciała.
Zgodnie z nowymi rekomendacjami WHO:
dzieci i młodzież – średnio 60 minut aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności dziennie,
dorośli – co najmniej 150-300 minut aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności tygodniowo.

trzymajformę #zdrowystylżycia #pssekatowice