WAKACJE Z UNICEF

Rozpoczynamy organizację i prace nad ostatnim w tym roku szkolnym projektem międzynarodowym.

W ramach współpracy naszej szkoły z UNICEF otrzymaliśmy dotację w wysokości 76.500 zł na zapewnienie bezpłatnych dla dzieci i młodzieży akcji wakacyjnych, w których uczestniczyć będą nasi uczniowie (10 osób) oraz uczniowie Szkoły z Ukrainy z Velyka Berezovytsia (Tarnopol – 10 uczniów).


PLAN PROJEKTU:

  • 26 czerwca – Przywitanie gości z Ukrainy, spotkanie integracyjne, spacer po Katowicach
  • 27 czerwca – wizyta we FreakPark i Wake Zone
  • 28-29 czerwca – wycieczka do Warszawy
  • 30 czerwca – wyjazd do Energylandii
  • 1 lipca – Pszczelnik Siemianowice Śląskie
  • 2-3 lipca – wycieczka do Zakopanego
  • 4 lipca czas pożegnań

    Plan może ulec zmianie

DLA KOGO KIEROWANY JEST PROJEKT?

Do udziału w projekcie zapraszamy uczniów z kl. 6-8 naszej szkoły. Rekrutacja na 10 miejsc odbędzie się w pierwszej połowie czerwca. Uczeń chętny do udziału deklaruje obecność w całym turnusie, nie jest możliwe uczestnictwo tylko w wybranych dniach.


NOCLEG i WYŻYWIENIE

Uczniowie ukraińscy noce spędzają w wynajętym hotelu w Katowicach. Polska młodzież śpi we własnych domach, przychodzi po śniadaniu (nie dotyczy wyjazdów do Warszawy i Zakopanego, gdzie wszyscy śpią w wynajętym hotelu). Uczniowie polscy i ukraińscy mają zapewniony posiłek obiadowy (całe wyżywienie w czasie dwudniowych wycieczek).


ODPŁATNOŚĆ

Projekt dla zakwalifikowanych uczestników jest w całości finansowany przez UNICEF. Oznacza to, że uczniowie uczestniczący w przedsięwzięciu nie ponoszą kosztów wycieczek do Warszawy i Zakopanego, Energylandii, FreakParku i in., nie opłacają przejazdów lokalnych, biletów wstępu, wyżywienia.


ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU I ŚLEDZENIA INFORMACJI O PROJEKCIE!

Szczegółowych informacji udziela dyrektor Szkoły.