Kabina wyciszenia

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych uczniów ze specjalnymi potrzebami, w naszej bibliotece zamontowana została kabina ciszy.

Projekt kabiny wedle wytycznych dyrektora opracowany został w pracowni Usług Stolarskich WIKMAT, której właścicielem jest pan Damian Gajda, zaś sfinansowano ją ze środków UNICEF. Podobne obiekty można zauważyć na terenie lotnisk, dworców kolejowych czy centrów handlowych w większych miastach Europy.

Ze względu na swoje cechy kabina ciszy to miejsce, w której odpocząć mogą uczniowie ze specjalnymi potrzebami. MIejsce to jest również przygotowane do prowadzenia zajęć rewalidacji, zajęć indywidualnych lub w grupie do 3 osób.

Z kabiny mogą korzystać również nauczyciele do uczestniczenia w szkoleniach online, mogą odbywać się tam spotkania nauczyciel-rodzic. Będą mogli korzystać również uczniowie, gdy będą potrzebować skupienia lub przy odrabianiu zadań domowych, utrwalaniu wiedzy… Można też porozmawiać po prostu z przyjacielem czy skorzystać w ciszy z internetu.

Sama kabina wyposażona jest w komputer, posiada oświetlenie i wentylację, można w niej również podładować równocześnie 2 telefony. W jednym czasie pomieści 4 osoby.

Uroczyste otwarcie kabiny planowane jest na połowę października br., choć zapewne do tego czasu nie będzie stać pusta.

Wszystkich zapraszamy do wypróbowania jej.

Zdjęcia z otwarcia kabiny wyciszenia w dn. 12 października 2023r. z udziałem pana wiceprezydenta Miasta Katowice Waldemara Bojaruna i pani wicenaczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM Katowice pani Grażyny Burek.