ZERÓWKA I DODATKOWO WAŻNE DNI…

W naszej grupie oprócz codziennych zabaw i zajęć mających przygotować dzieci do podjęcia nauki w klasie pierwszej – obchodzimy niektóre dni z „kalendarza dni nietypowych” 😉

W pierwszych miesiącach tego roku szkolnego obchodziliśmy m.in. Dzień Kropki (15.09.), Dzień Chłopca (30.09.), Międzynarodowy Dzień Zwierząt (4.10.), Dzień Drzewa (10.10.) czy Dzień Chleba (16.10.). W tych dniach były dodatkowe zabawy i zadania do wykonania, np. łowienie kropek i kulek, zabawy z aparatem fotograficznym, ruchowe i dźwiękowe kalambury, zabawy językowe i matematyczne, „wycieczka” do młyna czy zabawa „magiczny worek” (…) Dzieci miały w nim za pomocą zmysłu dotyku odgadnąć przedmioty, które będą używane przez chłopców, gdy staną się mężczyznami, a także przez dziewczynki, gdy staną się kobietami. A zatem w „magicznym worku” znałazły się zarówno narzędzia do majsterkowania (dziękujemy Panu Rafal Zylka

za ich użyczenie), jak i książka, kubek czy… pielucha 😃🤭

26. października nasze dzieci wzięły udział także w szkolnych zabawach z okazji Dnia Dyni. W tym dniu wyjątkowo odwiedził nas pewien… Skrzat, który poprowadził zajęcia.

Tematyka sprzyjała do porozmawiania o… strachu i lęku. I właśnie te nasze strachy oswajaliśmy, wskutek czego wyszły całkiem niestraszne potworasy. Czego się dzieci boją? Co im pomaga w tych strrrrasznych sytuacjach? Odpowiedzi na zdjęciach 😉