Turniej klas 4-6

8 stycznia w rocznicę urodzin patrona naszej szkoły Kornela Makuszyńskiego odbył się turniej klas. W turnieju wzięło udział 6 drużyn z kl. 4 – 6. Stacje zadaniowe prowadzili uczniowie z kl. 7 i 8. Drużyny rozwiązywały krzyżówki, rebusy, wykreślanki, zaszyfrowane cytaty, dopasowywały tytuły do postaci z utworów Kornela Makuszyńskiego; układali puzzle i rozsypanki, odgadywali kalambury, rozwiązywali zadania matematyczne. Korzystali z wykonanych wcześniej ciekawych lapbooków i gazetek o życiu i twórczości patrona. Drużyny bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami. W turnieju pierwsze miejsca zajęły kl. VIa i VIb, II miejsce – kl. 5a, III miejsce – kl. 5b. Uczniowie dużo się napracowali, ale także dobrze się bawili. Po turnieju mogli zjeść pyszne ciasteczka , np. piegowatą babkę Jacka i Placka☺️