Niebieskie Igrzyska – spotkanie dla uczniów

W dniu 10.04 w naszej szkole miała miejsce kolejna część #NiebieskichIgrzysk. Tym razem zaprosiliśmy uczniów z klas IV – VIII na warsztaty.

Zaczęliśmy od przypomnienia celu naszego spotkania i przeszliśmy do praktyki. Uczniowie pracowali w grupach i mieli za zadanie zbudowanie dowolnej rzeczy z klocków (każda grupa miała taki sam zestaw klocków). Różnorodność budowli jak i interpretacja tego co każda z grup zbudowała była zaskakująca 🙂

Kolejna część – praca w parach i przekonanie się, jak to jest być zależnym od pomocy innych – czy wolę być osobą, która prowadzi (uczeń który miał otwarte oczy) czy też osobą, która polega na innych i jest zależna od drugiej osoby z pary (uczniowie, którzy mieli zamknięte/zasłonięte oczy). Odpowiedzi były tak różnorodne jak różne były budowle z pierwszego ćwiczenia.

W podsumowaniu zwróciliśmy uwagę na to, że ucząc się w szkole z oddziałami integracyjnymi spotykamy się z osobami, które mają różnego rodzaju trudności i dzięki zwiększaniu świadomości jesteśmy bardziej otwarci i tolerancyjny w stosunku do różnic występujących wokół nas.